روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی یزد:

امام جمعه موقت یزد در همایش وحدت اسلامی پناهندگان استان، گفت: راز و فلسفه وحدت استفاده از توانایی‌های یکدیگر برای رسیدن به کمال است.

حجت الاسلام «محمدحسن معزالدینی» در همایش وحدت اسلامی پناهندگان که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت برگزار شد، با اشاره به ضرورت تشکیل این گونه نشست‌ها و نیل به هدف واقعی این جلسات، اظهار کرد: معنای هفته وحدت این نیست که برادران مهاجر ما شیعه شوند یا ما مسلمانان سنی شویم، بلکه معنای وحدت این است که از توانایی‌های یکدیگر برای رسیدن به کمال استفاده کنیم.

وی افزود: هر انسانی باید برای دیگری بالی شود تا در آسمان آدمیت و معراج انسانیت به پرواز در آید.

امام جمعه موقت یزد با بیان این که همه بلایای بشریت به این دلیل است که غرایزش بر عقلش حکومت کرده است، تصریح کرد: اگر آدمی عقلش بر غریزه‌اش حکومت کند به معراج آدمیت می‌رود و اگر چنین نشد به حضیض حیوانیت سقوط می‌کند.

وی ادامه داد: چون انسان‌ها در برآوردن حاجات یکدیگر توانایی‌های مختلف دارند باید این توانایی‌ها در کنار هم قرار گیرد تا تعاون حاصل شود.

«سعید پرویزی» مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد نیز با بیان این که امام خمینی (ره) با نامگذاری هفته وحدت بهترین اقدام را برای اتحاد بین شیعه و سنی انجام دادند، گفت: هفته وحدت که به منظور جلوگیری از تفرقه میان مسلمانان نامگذاری شده، نقطه قوت ما خواهد بود تا با تکیه بر مشترکات از نفاق جلوگیری کنیم.

وی افزود: امیدواریم روزی در سایه وحدت بتوانیم به همه اهداف اسلام دست یابیم.

پرویزی همچنین در ادامه گفته‌های خود به اقدامات فرهنگی اجتماعی اداره کل اتباع و مهاجرین استان طی هشت ماه اخیر اشاره کرد و گفت: این اداره از ابتدای سال تاکنون برنامه‌های متنوعی از جمله اعزام پناهندگان به مرقد مطهر امام خمینی (ره)، برنامه‌های ماه مبارک رمضان، روز قدس و ویژه برنامه روز پناهنده اجرا شده است که امیدواریم شاهد تداوم آن در سال های آتی نیز باشیم.