مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی:مدیرکل اموراتباع ومهاجرین خارجی استان دردیدار با فرماندارمیبد مسائل و مشکلات اتباع در این شهرستان را بررسی کرد.

«سعید پرویزی» مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد در ارتباط با ساماندهی اتباع خارجی در شهرستان میبد، گفت: در این جلسه سیاست‌های خوبی برای اسکان و اشتغال اتباع خارجی اتخاذ شد و ان‌شاءالله با همکاری مسائل مرتبط در این حوزه مرتفع شود.

وی افزود: در حال حاضر سه مهمانشهر در سطح استان در شهرهای میبد، تفت و اردکان وجود دارد که تعدادی از اتباع خارجی به‌ویژه اتباع کشور افغانستان در این مهمانشهرها زندگی می‌کنند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در ادامه با اشاره به نیاز های اتباع خارجی اظهار داشت : با همکاری همه مسئولین استان و فرمانداری ها با مدیریت نیازهای مهاجرین و اتباع خارجی در حوزه های گوناگون زمینه ای برای یک هم زیستی مسالمت آمیز بین اتباع ایرانی و اتباع سایر کشورها در سطح استان فراهم می شود.

در ادامه حسین فلاح فرماندار میبد در  ارتباط با ساماندهی اتباع خارجی در شهرستان اظهار داشت: در این جلسه ساماندهی بهتر اتباع خارجی به‌ویژه اتباع افغانستانی موردبررسی قرار خواهد گرفت، که به دنبال آن قرار شد برنامه‌ریزی میان‌مدت 3 تا 4 ساله برای جابجایی محل سایت مهمانشهر انجام شود.

فلاح یادآور شد: ان‌شاءالله با مکاتبات انجام‌شده این جابجایی در دستور کار قرار می‌گیرد.