امکان تغییر حوزه انتخابیه برای داوطلبان

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها تائید شده تا ۱۵ روز قبل از شروع رأی گیری می توانند حوزه انتخابیه خود را تغییر دهند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد، سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: طبق قانون به داوطلبان انتخابات مجلس که در موعد مقرر قانونی در یکی از حوزه‌های انتخابیه ثبت‌نام نموده‌اند و صلاحیت آن‌ها تایید شده است فقط برای یک‌بار در مرحله‌ اول انتخابات هر دوره اجازه داده می‌شود تا ۱۵ روز قبل از روز أخذ رأی، حوزه انتخابیه خود را از طریق وزارت کشور و یا حوزه‌های که در آن ثبت‌نام کرده‌اند، تغییر دهند.

او ادامه داد: داوطلبانی که هم‌اکنون تأیید صلاحیت شده اند می‌توانند درخواست تغییر حوزه انتخابیه را به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه مبدا تحویل دهند و هیئت اجرایی و نظارت شورای نگهبان درباره مورد مذکور تصمیم‌گیری انجام می دهند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد در پایان گفت: داوطلبان بعد از اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر تأیید صلاحیت‌ها می‌توانند نسبت به تغییر حوزه انتخابیه‌شان اقدام کنند اما حتماً باید این تغییر حوزه به تأیید شورای نگهبان برسد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات